Asymetria warg sromowych

Asymetria warg sromowych jest czymś zupełnie normalnym. U większości kobiet wargi sromowe różnią się rozmiarem i kształtem, czasem niewiele, czasem jest to wyraźna różnica. Dla wielu kobiet stanowi to problem. Przez taki wygląd swoich części intymnych czują się nieatrakcyjne i niepewne, co wpływa na ich ogólne samopoczucie i jakość życia seksualnego. Na szczęście dzięki rozwojowi medycyny nie muszą już dłużej zgadzać się na taki los.

Czym jest asymetria warg sromowych?

Asymetria warg sromowych zarówno większych, jak i mniejszych jest powszechna. W wielu przypadkach nie chodzi jedynie o kwestie estetyczne – aczkolwiek są one także niezwykle istotne – asymetryczne wargi sromowe mogą powodować dyskomfort, ponieważ często zdarza się, że przez swój kształt czy też rozmiar narażone są na różnego rodzaju podrażnienia i obtarcia. Dolegliwość ta może skutecznie uniemożliwić uprawienie wielu aktywności fizycznych – np. jazdy na rowerze. Czy istnieje jednak na to jakieś rozwiązanie?

Labioplastyka

Labioplastyka to zabieg, który jest idealnym rozwiązaniem dla problemu asymetrii warg sromowych. Umożliwia on dokonanie plastyki, a więc zmiany kształtu warg sromowych większych, a także mniejszych. Polega on na usunięciu nadmiaru tkanki, a następnie zszyciu brzegu rany pojedynczymi szwami rozpuszczalnymi. Zabieg ten jest nie tylko prosty, ale też bezpieczny i wysoce skuteczny. Procedura przeprowadzana jest przy znieczuleniu ogólnym lub miejscowym – cały zabieg trwa od 30 do 40 minut. Przez 10 dni po zabiegu występuje ból, który można skutecznie niwelować lekami przeciwbólowymi. Dodatkowo pojawia się także obrzęk i zaczerwienienie miejsca poddanego korekcie. Okres rekonwalescencji trwa do 8 tygodni. W czasie jego trwania niezwykłą uwagę należy zwrócić na higienę intymną – miejsce poddane operacji należy delikatnie przemywać i osuszać.

Efekty plastyki warg sromowych

Jeśli chodzi o efekty labioplastyki, to trzeba przyznać, że w pełni satysfakcjonują one pacjentki, które poddały się temu zabiegowi. Można powiedzieć, że to jak wyglądają skutki operacji jest wspólną pracą pomiędzy chirurgiem i pacjentką. Ponieważ w dużej mierze to jak sprawnie przebiegnie cały proces zależy od tego czy będzie przestrzegała ona zaleceń pooperacyjnych swojego lekarza. Kobiety które poddały się zabiegowi podkreślają jak dobroczynny wpływ miał on na ich samopoczucie, pewność siebie, komfort i jakość życia seksualnego.

PODZIEL SIĘ: