Dlaczego e-recepta Escapelle albo EllaOne to dobre rozwiązanie dla polskich kobiet?

Dlaczego e-recepta Escapelle albo EllaOne
Zdjęcie autorstwa Sophia Moss z Pexels

Bardzo prawdopodobne jest to, że nawet wśród bliskich nam osób panują bardzo różne przekonania dotyczące antykoncepcji wśród kobiet. Jest to dosyć normalne zjawisko, bo każdego dnia jesteśmy przecież bombardowani opiniami polityków, Kościoła i naukowców, którzy jasno określają swoje zdanie w tym temacie. Dlaczego jednak nikt nie pyta o zdanie kobiet? To pozostaje największą tajemnicą.

A kobiety najpewniej powiedziałyby nam prawdę. Powiedziałyby, że czasami posiadanie dziecka po prostu nie jest ich marzeniem i nie widzą się w roli matek. Być może powiedziałyby nam także, że w swojej pracy otrzymują najniższą możliwą pensję, a nie są do końca pewne, że z obecnych partnerem chcą faktycznie spędzić resztę swojego życia. Niektóre z nich są również religijne, a w dalszym ciągu nie uważają, że dobrym uczynkiem jest urodzenie dziecka, którego zwyczajnie nie chcemy lub którym nigdy nie będziemy w stanie się zająć. W odpowiedzi na ich oczekiwania na rynku pojawiły się tabletki Escapelle oraz Ellaone – są to tabletki “dzień po”. Jak można się domyślić – spotkały się one z bardzo różnymi reakcjami ze strony społeczeństwa.

Dlaczego ludzie są przeciwko tabletkom “dzień po”?

Dla wielu osób wszelkie formy antykoncepcji równają się zabójstwu nienarodzonego dziecka. Niestety, ludzie tak byli kiedyś uczeni i nie są w stanie w późniejszych latach życia zmienić swoich przekonań. Trudno jest jednak zrozumieć, dlaczego również lekarze potrafią odmówić pacjentce pomocy w momencie, gdy nie ma ona środków do wychowania dziecka – tym bardziej, że nie jest to równoznaczne aborcji. Tabletka “dzień po” działa przez około 72 godziny od momentu stosunku, ponieważ wtedy nie dochodzi jeszcze do zapłodnienia.

A dlaczego e-recepta Escapelle jest kobietom tak potrzebna? Najczęściej nie zależy to w ogóle od nich i nie jest to w żaden sposób ich wina – podczas stosunku może dojść do zsunięcia się prezerwatywy lub zrobi się w niej dziura. Również tabletki antykoncepcyjne zawodzą w sytuacji, gdy kobieta ma problemy żołądkowe lub spóźniła się kilka godzin z ich zażyciem.

 

Lekarz powinien być neutralny

W przypadku takich tabletek jak Ellaone recepta online powinna być automatycznie dostępna dla każdej kobiety, która o nią poprosi – tym bardziej, że liczy się tutaj przecież czas. Nikt nie powinien kwestionować przyczyn wystąpienia takiej potrzeby, ponieważ jest to prywatna sprawa kobiety i może ona nie chcieć się tym dzielić. A jeżeli lekarz potrzebuje uzyskać takie informacje to przynajmniej powinien być przy tym dyskretny i możliwie jak najbardziej wyrozumiały.

PODZIEL SIĘ: