Na co zwrócić uwagę przy kupnie paletki cieni do oczu? Sprawdźmy!

paletki cieni do oczu
Adobestock, grafika dostarczona przez partnera

Oczy i nasze spojrzenie można podkreślić na wiele sposobów. Jednak to dzięki kolorowym cieniom uzyskuje się najbardziej spektakularne efekty. Nie powinno zabraknąć tego makijażowego kosmetyku w żadnej kosmetyczne. Pamiętajmy jednak, aby wybrać odpowiedni produkt. Na co zatem powinniśmy zwracać uwagę, kupując paletkę cieni do oczu?

Rodzaje paletek cieni do oczu

Kolorowe cienie do powiek w paletkach dostępne są w kilku rodzajach. Przede wszystkim różnią się od siebie formą, a tym samym sposobem aplikacji. Wyróżniamy:

  • cienie prasowane,
  • cienie w żelu – płynne,

Z pewnością do najbardziej popularnych należą cienie prasowane, czyli w kamieniu. Są też bardzo proste w użytkowaniu, dlatego sprawdzą się dla każdego, nawet osób początkujących w makijażu oka. Warto jeszcze o nich wiedzieć, że można je łatwo mieszać i ze sobą łączyć, tworząc nowe kolory. Jedynie trzeba uważać, aby nadmiar cieni nie obsypał się na twarzy podczas aplikacji.

Natomiast cienie w płynie najczęściej dostępne są w pojedynczych słoiczkach czy pojemnikach. Te w paletkach posiadają kremową konsystencję i nie są całkowicie płynne. Tego rodzaju kosmetyki do oczu sprawdzą się w przypadku, gdy mamy już nieco doświadczenia z makijażem. Wszystko ze względu na to, że ich nieumiejętna aplikacja może powodować osadzanie się nadmiaru produktu w załamaniach powiek.

Oczywiście rozróżnia się też kolorowe palety cieni w wersji z połyskiem bądź matem, o niewielkich bądź dużych rozmiarach, co przekłada się też na ilość cieni umieszczonych w środku.

Wybierz odpowiednią kolorystkę

Wybierając paletkę z cieniami do powiek, warto sprawdzić dostępne opcje kolorystyczne. Przede wszystkim barwy należy dostosować do osobistych preferencji, ale także ogólnych zasad makijażowych, które pozwolą podkreślić kolor oczu i karnacji. Dodatkowo dobrze jest, aby paletka cieni zawierała odcienie, których najczęściej używamy. Zwracajmy też uwagę, żeby nie dublować kolorów, jeśli kupujemy kilka produktów. Istotne jest również to, czy wolimy makijaż oka utrzymany w matowej czy błyszczącej odsłonie.

Paletka cieni duża czy mała – którą lepiej wybrać?

Jeśli na co dzień używamy cieni w kolorach brązów i beżów, możemy zdecydować się na większą paletkę, nie tylko pod względem ilości barw, ale też wielkości pojedynczego cienia w niej umieszczonego. Będzie to optymalna opcja, która pozwoli ograniczyć częste kupowanie kosmetyku. Z kolei lepszym rozwiązaniem będzie mała paletka cieni do powiek, jeśli w makijażu używamy jej sporadycznie bądź posiadamy dwa czy trzy ulubione kolory. Dodatkowo produkty makijażowe w odważnych kolorach, po które sięgamy na specjalne okazje, również możemy zakupić w niewielkim rozmiarze, aby nie dopuścić do zepsucia się kosmetyku.

Dlaczego warto zainwestować w dobre cienie do powiek?

Przy użyciu cieni do powiek możemy wykonać bardzo różnorodny makijaż. To kosmetyki, które doskonale sprawdzają się do delikatnego codziennego podkreślenia urody, ale też do efektownego imprezowego make-upu. Dobre cienie do powiek utrzymują się przez długi czas i jednocześnie są delikatne dla wrażliwej skóry oczu. Decydując się na tańsze zamienniki, ryzykujemy, że makijaż szybko się zmyje, a produkt będzie ciężko się aplikować na powieki.

Kupując paletkę cieni do oczu, zwróćmy uwagę na kolory i ich ilość. Wybierajmy te, których lubimy używać i które pasują do naszego typu urody. Z pewnością warto zaopatrzyć się zarówno w cienie matowe, jak i z błyszczącymi drobinkami. Oba te produkty znajdziemy w ofercie AVON.

PODZIEL SIĘ: