Niezadowolenie z rozmiaru warg sromowych

Nie każda kobieta rodzi się idealna lub też często nie wygląda tak jak chciałaby wyglądać. Dotyczy to całego ciała, także sfery intymnej. Ginekologia estetyczna radzi sobie z tym problemem. Współczesne kobiety mają możliwość osiągnąć swój ideał piękna bez ryzyka i bez strachu.

Korekcja warg sromowych

Labioplastyka, bo taką nazwę nosi zabieg umożliwiający modelowanie warg sromowych przeznaczony jest dla niemalże każdej kobiety która odczuwa dyskomfort związany ze swoją sferą intymną – bez względu na to czy problem ten ma podłoże medyczne czy też estetyczne. Dzięki labioplastyce możliwa jest korekta zarówno kształtu jak i rozmiaru warg sromowych. Kiedy wargi sromowe okazują się zbyt duże, może to wpływać bardzo negatywnie na jakość życia kobiety. Zarówno w sypialni, jak i w życiu codziennym zbyt duże wargi sromowe, mogą być nie lada przeszkodą. Ze względu na swój rozmiar mogą sprawiać ból podczas uprawiania niektórych sportów (np. jazdy konno czy jazdy na rowerze), uniemożliwiają noszenie pewnych ubrań lub po prostu są nieustannie obtarte i podrażnione. Dlatego warto zwrócić uwagę, że labioplastyka, nie tylko wpływa na walory estetyczne, ale również funkcjonalność naszego ciała. Dzięki labioplastyce jeżeli zajdzie taka potrzeba, możliwe jest również powiększenie warg sromowych.

Podczas zabiegu labioplastyki chirurg może w dowolny sposób modelować wargi sromowe zarówno te mniejsze, jak i większe – może jest zwiększyć, zmniejszyć, wyrównać itd. Korekcja rozmiaru warg sromowych może odbywać się z użyciem skalpela i bez.

Skalpel

Operacja zmniejszania warg sromowych wykonywana jest z użyciem skalpela, jak dotąd nie wymyślono metody zastępującej to podejście. Sama operacja jest krótka – trwa około godziny. Przeprowadzana jest ona pod znieczuleniem ogólnym. Szpital można opuścić w ciągu następnej doby. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu specjalnych, rozpuszczalnych szwów. Rekonwalescencja jest niestety długa, bo trwa aż do 8 tygodni. Spowodowane jest to tym, że okolice intymne są niezwykle delikatne i są nieustannie narażone na otarcia i podrażnienia. W tym okresie bardzo ważna jest higiena miejsc intymnych i stosowanie się do wszelkich zaleceń lekarza. Zaletą takiego zabiegu jest to, że efekty widać natychmiast i zazwyczaj nie ma potrzeby powtarzania zabiegu.

Bez skalpela

W nieco lepszej sytuacji są Panie które nie chcą zmniejszyć swoich warg sromowych, a pragną je jedynie powiększyć lub wyrównać. Do niedawna w takim wypadku do korekcji warg sromowych stosowano tłuszcz własny pacjentki pobrany podczas liposukcji. Obecnie sprawa ma się nieco inaczej, w świecie medycyny dominuje przeprowadzanie labioplastyki przy użyciu specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Za pomocą nakłuć preparat wprowadza się w miejsca, które pragniemy wymodelować. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po zabiegu nie pozostają żadne blizny, a czas rekonwalescencji wynosi zaledwie 4 tygodnie. Niestety rozwiązanie to nie jest trwałe i po około roku, po tym jak preparat ulegnie biodegradacji, należy je powtórzyć. Zabieg trwa 30 minut.

PODZIEL SIĘ: