Najczęstsze problemy związane z seksem

problemy związane z seksem

Seks powinien stanowić czystą przyjemność dla obu stron. Niestety, czasem do sypialni wkradają się różnego rodzaju problemy i odbierają radość ze zbliżeń. Jak się z  nimi uporać? Przedstawiamy najczęstsze problemy związane z seksem.

Gdy seks staje się rutyną

Niestety, w przypadku wielu par wraz ze stażem związku iskra wygasa i seks staje się rutyną. Uprawia się go zawsze w sobotni poranek, zawsze w łóżku, korzystając z dobrze znanych, sprawdzonych pozycji. To z czasem staje się nudne, a nie satysfakcjonujące. Aby nie dopuścić rutyny do swojej sypialni, warto zadbać o urozmaicenia. Czasem seks tuż po powrocie z pracy okazuje się bardzo miłym zaskoczeniem dla obojga partnerów. Kiedy indziej wystarczy wyjść z sypialni do kuchni, spróbować seksownej bielizny lub nowej pozycji.

Przenoszenie konfliktów do sypialni

Niektóre pary nie potrafią wyjaśnić sobie pewnych rzeczy poza sypialnią. Takie osoby lubią przenosić konflikty do sypialni mniej lub bardziej świadomie. Np. partnerka jest wściekła na swojego mężczyznę, że ten nie angażuje się w sprawy domowe. Jednak nie mówi mu tego wprost, ale regularnie unika zbliżeń, licząc, że on się domyśli. To działa też w drugą stronę, partner jest zazdrosny o swoją partnerkę, o to, jak patrzą na nią mężczyźni, przez co staje się bardzo dominujący w sypialni, a jej niekoniecznie to odpowiada.

Wymagający i oceniający partner

Nie zawsze trafiamy też na odpowiedniego partnera. Czasem wydaje nam się, że jest on całkiem okej, a potem okazuje się, że trafił nam się niezwykle krytyczny kochanek, który ciągle wypomina nam różnego rodzaju niedoskonałości – cellulit, brak wprawy w jakiejś pozycji seksualnej. W rezultacie zaczynamy unikać zbliżeń, bo te kojarzą nam się z czymś przykrym. W końcu nikt nie lubi być poddawany krytycznej ocenie. Taka postawa może znacznie podkopać pewność siebie.

Problemy z erekcją

Czasem z różnych powodów pojawiają się problemy ze wzwodem. Do najczęściej spotykanych przyczyn zaliczamy stres, niezdrową dietę, palenie papierosów, picie alkoholu, uzależnienie od pornografii etc. Problemy z erekcją bardzo często można rozwiązać, sięgając po odpowiednie tabletki na erekcję np. po te https://www.gdziepolek.pl/produkty/93531/maxigra-go-tabletki-do-rozgryzania-i-zucia/apteki

Brak bliskości rzutuje negatywnie na jakość seksu

Zdarza się, iż seks jest kiepski, bo między partnerami brakuje porozumienia oraz bliskości. Życie erotyczne staje się wówczas bardzo mechaniczne i pozbawione głębszych uczuć. O ile większości mężczyzn to nie przeszkadza, o tyle panie z takich zbliżeń nie są zadowolone i bardzo szybko je kończą.

PODZIEL SIĘ: