Skąd się biorą problemy z penetracją?

Skąd się biorą problemy z penetracją

To problem, o którym rzadko się mówi. Wstydzą się go zarówno kobiety, które mają problem z odbyciem stosunku płciowego, jak i ich partnerzy. Skąd się biorą problemy z penetracją?

Brak podniecenia

Często problem z penetracją wynika z braku podniecenia. Gdy gra wstępna jest krótka lub nieadekwatna do potrzeb kochanki, w jej pochwie nie powstaje specjalna wydzielina o działaniu nawilżającym i zmniejszającym tarcie. W rezultacie seks jest bolesny, kobieta staje się spięta i odbycie stosunku staje się praktycznie niemożliwe.

Brak ochoty na seks

Czasem problem z penetracją wynika z braku pożądania. Kobieta może mieć sporo na głowie, być zmęczona, zła na partnera etc. Poza tym on niekoniecznie potrafi stworzyć odpowiednią atmosferę, aby ona nabrała ochoty na seks. Czasem ona w ogóle nie chce go uprawiać, ale zgadza się dla świętego spokoju. Jednak jej ciało się buntuje, przez co wejście do pochwy ulega zaciśnięciu.

Strach przed niechcianą ciążą

Choć żyjemy w XXI wieku i mamy do wyboru wiele metod antykoncepcji, to często tkwi w nas lęk przed niechcianą ciążą. Nie chcemy w nią zajść, gdy prezerwatywa pęknie, a wymioty zniwelują działanie pigułki antykoncepcyjnej. Podświadomie boimy się seksu, przez co zaciskamy mięśnie przy próbie penetracji.

Strach przed chorobami przenoszonymi drogą płciową

Czasem reagujemy podobnie, gdy nie ufamy partnerowi i boimy się, że ma za sobą wiele erotycznych przygód bez zabezpieczenia. Nie potrafimy go poprosić wprost o badania na choroby przenoszone drogą płciową, więc próbujemy udaremnić penetrację.

Niewłaściwy partner

Czasem po prostu między partnerami brakuje chemii i pożądania. Tak się dzieje, gdy wiążemy się z kimś, kierując rozumem. To taki fajny, dobry i zaradny facet, sprawdzi się jako ojciec moich dzieci. Tylko potem wychodzą problemy związane z tym, że on zupełnie nas nie pociąga. Odbycie stosunku staje się ciężkie, a nierzadko niemożliwe.

Konflikt w relacji

Czasem ochota na seks zanika, ponieważ w relacji pojawia się nierozwiązany konflikt. On kłóci się z nią o miejsce zamieszkania, zakup nowego samochodu, a u niej skutkuje to zanikiem libido.  Dopóki sytuacja nie ulegnie poprawie, problem nie zostanie rozwiązany, życie erotyczne będzie szwankowało.

Brak poczucia bezpieczeństwa w związku

Kobieta może czuć się zagrożona w związku, ponieważ on nie okazuje jej uczuć, a ma sporo atrakcyjnych koleżanek. Pomimo że zna swoją wartość, czuje się niepewnie, bo on z wieloma z nich pisze i utrzymuje bliskie relacje. To zabija w niej pożądanie i przekłada się w prosty sposób na opór przed seksem, który manifestuje się spięciem mięśni.

PODZIEL SIĘ: