Utrata objętości tkanki okolic intymnych

Wraz z upływem czasu i coraz bardziej dającym o sobie znać procesie starzenia w naszym ciele zachodzą zmiany, których nie do końca pragniemy. Zmiany te nie omijają również strefy intymnej. Na szczęście ginekologia estetyczna opracowała metody radzenia sobie z tym problemem.

Jak radzić sobie z utratą objętości tkanki okolic intymnych?

Na to jak bardzo odznacza się na nas piętno czasu wpływa wiele rzeczy – m.in. to jak dbamy o nasze ciało, dieta, aktywność fizyczna, gospodarka hormonalna, środowisko i geny. Zmiany te dotyczą także miejsc intymnych, co często w znaczący sposób wpływa na życie codzienne. Proces starzenia się może powodować nie tylko dyskomfort psychiczny, ale i fizyczny, zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach intymnych.

Starzejąca się skóra staje się sucha, słaba i pozbawiona elastyczności. Wszystko to może doprowadzić do swędzenia, bólu, zmniejszenia objętości tkanek okolic intymnych, a nawet nietolerancji na pobudzanie łechtaczki i warg sromowych w trakcie stosunku. Na szczęście obecnie bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny jaką jest ginekologia estetyczna znalazła rozwiązanie na ten problem.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszej skórze właściwej. Na początku naszego życia stężenie kwasu hialuronowego jest wysokie, jednak z czasem zaczyna spadać. Wraz ze spadającym poziomem tego kwasu nasza skóra zaczyna robić się coraz bardziej wiotka i wysuszona, aż w końcu zaczyna się marszczyć. Na szczęście ponowne podniesie poziomu kwasu hialuronowego w skórze pozwala odwrócić ten proces. Odpowiednie wstrzyknięcie preparatu pozwala na wygładzenie skóry, usunięcie zmarszczek, a także zwiększenie jej objętości. Taki zabieg możliwy jest nie tylko do wykonania na twarzy, ale także w miejscach intymnych.

Kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej

Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich tych kobiet, które borykają się z problemem utraty objętości tkanki okolic intymnych, suchością skóry i śluzówki. Metoda ta umożliwia nawilżenie i wypełnienie tkanki narządów intymnych.

Przebieg zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego nie jest skomplikowany. Przed zabiegiem istotne jest, aby kobiet ogoliła swoją sferę intymną, tak aby cały proces przeprowadzony był na maksymalnym poziomie higieny. Następnie lekarz dezynfekuje i znieczula miejsce, które będzie poddawane zabiegowi. Kolejnym etapem jest wstrzykiwanie przy pomocy mikrokaniuli kwasu hialuronowego w okolice, które mają zostać zregenerowane. Cały zabieg trwa około 30 minut.

Efekty zabiegu są widoczne niemalże od razu po zabiegu. Skóra staje się bardziej elastyczna i nawilżona, zwiększa się też jej objętość. Efekty utrzymują się przez około rok, ponieważ właśnie tyle w organizmie utrzymuje się wstrzyknięty kwas hialuronowy. Po tym czasie ulega on biodegradacji. Po zabiegu w miejscu, gdzie przeprowadzany był zabieg może wystąpić obrzęk, który znika do 3 dni.

PODZIEL SIĘ: