suchość pochwy

Menopauza i suchość pochwy

Leczenie suchości pochwy

Do leczenia suchości pochwy można wykorzystać wiele metod, kluczowe jest jednak zdiagnozowanie co jest przyczyną suchości w naszym przypadku, dopiero wtedy można zaplanować skuteczną terapię.
W przypadku niedoboru estrogenów spowodowanych menopauzą stosuje się często hormonalną terapię zastępczą (HTZ), dopochwowe globulki lub kremy z estrogenem. Z kolei jeżeli suchość spowodowana jest infekcjami zaleca się przywrócenie flory bakteryjnej poprzez przeprowadzenie kuracji prebiotykowej. Innym rozwiązaniem jest po prostu zmiana obecnych leków lub środków antykoncepcyjnych, jeżeli to one są przyczyną problemu.

Już od jakiegoś czasu na rynku rozwija się bardzo ciekawa i niezwykle dla kobiet pomocna gałąź nauki jaką jest ginekologia estetyczna. Specjaliści zajmujący się tą dziedziną są w stanie wyleczyć kobiety z dolegliwości sfery intymnej bardzo szybko i małoinwazyjnie. Jedną ze stosowanych metod jest posłużenie się laserem. Pozwala on niezwykle szybko rozwiązać problemy braku nawilżenia pochwy wynikającego ze spadku produkcji estrogenu – czy to spowodowanego menopauzą czy innymi czynnikami. Zabieg ten nie tylko redukuje suchość pochwy, ale także uelastycznia ją i odmładza.

Alternatywną metodą jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, który rewitalizuje i zwiększa poziom nawilżenia pochwy.
Metod jest sporo, jednak tylko po konsultacji z lekarzem możliwa jest dobra i świadoma decyzja, taka która pozwoli pacjentce wybrać dla niej najlepszy zabieg.

Be Sociable, Share!