problemy sfery intymnej

Problemy sfery intymnej – prawdziwe historie

456Barbara: Mam 46 lat i jeszcze dwa miesiące temu prawie nie wychodziłam z domu. Nie pracuję, zajmuję się domem, a po przeprowadzce do nowego miasta nie mam też znajomych, a przez moją chorobę zaprzepaściłam parę całkiem dobrze zapowiadających się przyjaźni. Powód? Nietrzymanie moczu. Ciągle się bałam, że zaraz popuszczę i będzie ode mnie coś czuć, mimo noszenia wkładek urologicznych. Bałam się, że utracę kontrolę tak, że wkładka nie przyjmie tyle moczu i pocieknie mi po nogach. Bałam się, że nie zdążę do toalety. Zakupy planowałam tak, by być blisko szaletu miejskiego, a i tak prawie biegłam do domu. Do kliniki zajmującej się zabiegami ginekologii estetycznej trafiłam przypadkiem, bo przy okazji jakiegoś festynu dostałam ulotkę. I tak bym się nie zdecydowała, gdyby nie jakaś pani, w moim wieku, która głośno skomentowała, że chyba tam pójdzie, bo coś ostatnio jej kapie, jakby jej uszczelka w kraniku poszła. Pomyślałam, że może warto spróbować, skoro nie tylko ja mam taki problem. Dostałam skierowanie na zabieg i powoli uczę się, że nie muszę się już bać, że mi coś pocieknie. Ciągle nie mogę uwierzyć, że to zadziałało tak szybko. Pora na powrót do normalności.

Barbara

prawdziwe_historie_cialo_bez_tajemnic_2Anna, lat 26: Po porodzie córki długo wracałam do wagi i kondycji sprzed ciąży. I choć generalnie byłam zadowolona ze swojego wyglądu, miałam problemy z seksem. Na początku myśleliśmy, że nie miałam ochoty, bo karmiłam piersią, potem, że widocznie poród coś tam uszkodził. Jednak w środku wszystko było w porządku, najbardziej doskwierało mi to, że moje wargi sromowe stały się wiotkie i pomarszczone, co bardzo zmniejszyło przyjemność doznań. Ginekolog poradził mi prosty zabieg z kwasem hialuronowym, który przywróci mi elastyczność. Zdziwiłam się, że są kliniki, które specjalizują się tylko w ginekologii estetycznej, wydawało mi się, że to nie jest zbyt powszechny problem. Tymczasem spotkałam tam wiele kobiet w moim wieku i dużo starszych, chyba przyprowadzonych przez córki. Mój zabieg był prosty, szybki i bardzo skuteczny – wreszcie moje doznania są takie, jak sprzed ciąży i porodu, a ja czuję się pełniejsza jako kobieta.

Anna

prawdziwe_historie_cialo_bez_tajemnic_3Aleksandra, lat 42: Moje wargi sromowe zawsze były duże, długie i nieforemne. Nie mogłam zakładać seksownej bielizny, mogłam zapomnieć o stringach. Nawet zakup stroju kąpielowego był problemem. Bałam się wychodzić na basen, bo miałam wrażenie, że wszystko będzie widać. Potwornie bałam się, że mój partner zrobi na ich temat jakąś uwagę, dlatego w seksie zawsze dążyłam do jak najszybszego zbliżenia. Zapytałam ginekologa, czy inne kobiety też tak mają. Zaczęliśmy rozmawiać o moim problemie, bo okazuje się, że w swojej karierze widział wiele kobiet, które wstydziły się wyglądu swojego miejsca intymnego. To była długa rozmowa, prawie jak z psychologiem. Na koniec otrzymałam skierowanie do kliniki na zabieg labioplastyki. Nie wiedziałam, że jest taka dziedzina, jak ginekologia estetyczna! A skoro jest, to widocznie nie tylko ja mam taki problem. Bardzo spodobało mi się w klinice, gdzie wszyscy byli konkretni, profesjonalni, ale równocześnie życzliwi. Poddałam się zabiegowi . to mi było potrzebne. Odzyskałam pewność siebie, komfort psychiczny i wreszcie mogę zakładać taką bieliznę, na jaką mam ochotę!

Aleksandra

Be Sociable, Share!