Co stosować na odparzenia u dorosłych? Polecane preparaty

odparzenia u dorosłych
Fotografia dostarczona przez partnera

W przypadku osób starszych, leżących odparzenia stanowią jeden z powszechniejszych problemów. Są one niezwykle problematyczne, a także przyczyniają się do tego, że pacjent odczuwa ból i dyskomfort. Tak naprawdę, główną przyczyną powstawania odparzeń może być zbyt długie przebywanie w jednej pozycji czy nawet nieodpowiednia higiena miejsc i okolic intymnych w przypadku osób leżących. Ta bolesna przypadłość dotyka również pacjentów o zbyt dużej masie ciała, bez względu na typ skóry. Niemniej jednak warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Jak reagować, kiedy pojawiają się odparzenia?

W momencie, kiedy pacjent przez cały czas znajduje się w pozycji leżącej, a także używa wyrobów chłonnych, ryzyko pojawienia się odparzeń znacznie wzrasta. Najczęściej obejmują one okolice intymne i sprawiają osobie leżącej ból i dyskomfort. Nie da się ukryć, że już w momencie kiedy się one pojawią, trzeba niezwykle szybko reagować. Skóra w miejscu, w którym pojawiło się odparzenie będzie miała charakterystyczną, czerwoną barwę, a także będzie towarzyszył jej obrzęk. W niektórych wypadkach, można nawet zaobserwować sączenie się płynu surowiczego. Takie miejsca są bardzo podatne na infekcje bakteryjne i grzybicze, a także niezwykle bolesne. Tak więc już na początku trzeba zaopatrzyć się w specjalne opatrunki i plastry, a także odpowiednie środki pielęgnacyjne. Co więcej odparzone miejsce musi mieć stały dostęp do powietrza, więc niezbędne jest regularne zmienianie pozycji osoby leżącej, tak by odparzenia bezpośrednio nie stykały się z pościelą. Warto również zadbać o maksymalnie przewiewne ubranie pacjenta, co może znacznie przyspieszyć proces gojenia.

Co stosować na odparzenia u dorosłych?

Wspomniane już zostało, że odparzenia u dorosłych trzeba odpowiednio pielęgnować, co pomoże nie tylko zminimalizować ból, ale także sprawi, że skóra szybko się zagoi. Wobec tego niezbędne jest natłuszczanie odparzonych miejsc, a w tym celu najlepiej sprawdzi się maść na odparzenia dla dorosłychW aptekach znajduje się wiele tego typu preparatów, więc trzeba wybrać najodpowiedniejszy z nich. Tak więc jaka jest najlepsza maść na odparzenia dla dorosłych? Otóż trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jej skład. Powinny się w nim znaleźć:

  • związki miedzi i cynku – wykazują one działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, a także zapobiegają zakażeniu skóry np. przez bakterie, które znajdują się w kale. Dodatkowo mają one również działanie przeciwzapalne więc załagodzą zmienioną skórę.
  • nienasycone kwasy tłuszczowe- ich mieszanka zadba o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia zmienionej skóry. Biorą one udział w procesie przemian lipidów i skutecznie przyspieszą procesy gojenia.

Z kolei jeśli odparzenia pojawiły się głównie w okolicy krocza, to maść na odparzenia okolic intymnych powinna zawierać jedynie związki miedzi i cynku. Skutecznie ochronią one skórę przed bakteriami i załagodzą dolegliwości bólowe spowodowane odparzeniami. Warto jednak wspierać działanie preparatów na odparzenia odpowiednimi zabiegami higienicznymi. Skórę po wewnętrznej stronie ud czy okolicy odbytu należy dodatkowo pielęgnować specjalnymi olejkami, bądź nawet dodawać je do kąpieli. Co więcej trzeba miejsca te dokładnie osuszać, jednak wystrzegać się energicznego pocierania szorstkimi ręcznikami. Można wykorzystać nawilżone chusteczki, z łagodzącymi ekstraktami roślinnymi i alantoiną. Wykazują one bowiem właściwości niwelujące uczucie pieczenia i świądu, więc z pewnością przyniosą pacjentowi szybką ulgę. Wszystkie te produkty można zakupić w sklepie internetowym chlonne24.pl.

PODZIEL SIĘ: