Jak przebiega detoks alkoholowy?

detoks alkoholowy
Wil Stewart z Unsplash

Detoks alkoholowy jest jednym z najważniejszych elementów terapii dla osób uzależnionych od alkoholu. Odtrucie umożliwia bezpieczne odstawienie mocnych trunków i rozpoczęcie psychoterapii, która przygotowuje do dalszego życia bez sięgania po piwo, wódkę czy wino. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego detoks alkoholowy jest tak istotny, sprawdź, jak przebiega odtrucie.

  1. Konsekwencje nagłego odstawienia alkoholu
  2. Detoks alkoholowy w Warszawie

Alkoholizm należy do grupy najczęściej występujących uzależnień. Sięganie po wyskokowe trunki negatywnie wpływa na organizm chorego, a także na jego relacje z rodziną, pracę i pozostałe sfery życia. Zerwanie z nałogiem jest trudne, jednak konieczne, by wrócić do normalnego funkcjonowania. Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć walkę z alkoholizmem, sprawdź, jak przebiega detoksykacja alkoholowa.

Konsekwencje nagłego odstawienia alkoholu

Alkoholik powinien zrezygnować z picia całkowicie, gdyż tylko w ten sposób uda mu się zwalczyć nałóg. Okazyjne sięganie po alkohol, a nawet jedzenie ciast nasączonych trunkami lub czekoladek z ich zawartością może skończyć się powrotem do uzależnienia. Niestety, nagłe odstawienie wódki lub wina kończy się wieloma przykrymi objawami. Wśród nich najczęściej wymienia się mdłości, wymioty, bóle głowy, obniżenie nastroju, drażliwość i utratę panowania nad własnymi emocjami. W skrajnych przypadkach po zakończeniu picia u alkoholika pojawiają się objawy ze strony układu nerwowego – drżenie rąk, padaczka alkoholowa, omamy, psychoza itd. Aby uniknąć takich dolegliwości, powinno się przejść przez profesjonalne odtrucie w ośrodku detoksykacji. Dzięki niemu zmniejszy się uciążliwość problemów związanych z odtruwaniem organizmu z alkoholu i szybciej rozpocznie się skuteczną psychoterapię.

Detoks alkoholowy w Warszawie

Detoks w Warszawie jest przeprowadzany w profesjonalnym ośrodku, o którym więcej dowiesz się na https://superdetoks.pl. Pacjenci zgłaszający się do ośrodka mogą liczyć na wszelkie udogodnienia, które pomogą im przetrwać trudy związane z odtruciem. Placówka zapewnia transport pacjenta do ośrodka, a następnie otacza go opieką wykwalifikowanego personelu. Pacjent otrzymuje niezbędne leki i kroplówki łagodzące objawy detoksu. Zapewnia mu się również pełne wyżywienie, nocleg i rozrywkę w ciągu dnia. Do ośrodka mogą zgłosić się bliscy alkoholika, by porozmawiać o jego dalszym leczeniu i sposobach na wsparcie go w walce z uzależnieniem. Dzięki temu szanse na powodzenie terapii są wysokie, nawet w przypadku osób pijących nałogowo od wielu lat.

PODZIEL SIĘ: