Wygładzanie cery. Zobacz, jak możesz osiągnąć efekt gładkiej skóry!
By cieszyć się gładką cerą o promiennym kolorycie, trzeba wiedzieć, jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy. Bez tego nawet najlepsze kremy pielęgnacyjne i kosztowne zabiegi kosmetyczne nie przyniosą pożądanych efektów. Czy wiesz, jak prawidłowo przeprowadzić oczyszczanie cery w domu? Jakie peelingi do twarzy są odpowiednie dla twojej cery?
Nieoczyszczona skóra twarzy to nie tylko matowa, szara cera, która wygląda na znacznie starszą, niż jest w rzeczywistości. Regularnie pomijane poranne oczyszczanie twarzy, lekceważenie wieczornego usuwania resztek makijażu i zanieczyszczeń oraz rezygnacja z systematycznych peelingów prowadzą do formowania się zaskórników, wyprysków i innych niedoskonałości, takich jak nawet przebarwienia, zmarszczki i nieetyczne bruzdy. Skuteczne, niezbędne zabiegi można wykonywać samodzielnie. Domowe oczyszczanie cery i złuszczanie naskórka wymaga tylko odrobiny dobrych chęci i kilku kosmetyków pielęgnacyjnych, odpowiednio dobranych do rodzaju cery. W każdej chwili możemy przecież sięgnąć po mleczka kosmetyczne, płyny micelarne, żele myjące i peelingi do twarzy np. od Avon.
Codzienne oczyszczanie cery
Każdego dnia na twarzy gromadzą się zanieczyszczenia, których nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Na powierzchni skóry zbiera się nadmiar sebum, a resztki makijażu skutecznie utrudniają skórze regenerację i blokują dostęp powietrza. Przed pójściem spać skórę należy więc dokładnie oczyścić. Wieczorną pielęgnację zaczynamy więc od dokładnego demakijażu. W tym celu wystarczy sięgnąć po dobre mleczko kosmetyczne lub płyn micelarny. Jeśli mamy do czynienia z makijażem wodoodpornym, trzeba wybrać dwufazowy płyn micelarny. Nasączonym wacikiem nigdy nie trzemy okolic oczu, bo wcześniej czy później doprowadzi to do powstawania zmarszczek. Wilgotny wacik przykładamy do oka na kilka lub kilkanaście sekund, pozostałości kosmetyków rozpuszczą się i można je wówczas z łatwością usunąć. Płynem micelarnym zmywamy też resztki pudrów, podkładów i korektorów. Tu świetnie sprawdzi się preparat kosmetyczny o formule 2 w 1, czyli połączenie płynu micelarnego i toniku. Na koniec sięgnij po kosmetyk do demakijażu na bazie olejku – może to być jojoba lub olejek migdałowy. Przetrzyj całą twarz, a skutecznie usuniesz resztki sebum, ewentualne pozostałości brudu i odrobinę natłuścisz buzię. Pozostałości tłustego filmu możesz zmyć z twarzy za pomocą żelu lub pianki przeznaczonej do mycia twarzy.
Poranne oczyszczanie cery jest nieco prostsze, bo koncentrujemy się tylko na usunięciu nadmiaru sebum, które skóra „wyprodukowała” w nocy, a to zajmuje naprawdę tylko chwilę.
Złuszczanie naskórka
Raz w tygodniu skóra wymaga bardziej zdecydowanego oczyszczania. Konieczne jest zatem zastosowanie kosmetyków złuszczających martwe komórki naskórka. Tu świetnie sprawdzą się peelingi do twarzy, które wystarczy tylko odpowiednio dobrać do rodzaju cery.
Jeśli masz delikatną, wrażliwą cerę, która jest sucha lub nawet przesuszona, powinnaś wybierać peelingi enzymatyczne. Po ich nałożeniu na buzię nie potrzeba pocierać skóry. Kosmetyk delikatnie rozpuści martwą warstwę naskórka, a ten zostanie usunięty wraz z resztkami peelingu w czasie mycia twarzy.
Do cery normalnej i tłustej można użyć peelingu drobnoziarnistego. Po nałożeniu go na twarz, delikatnie, kolistymi ruchami pocieramy skórę, a wówczas wyczuwalne w strukturze kosmetyku niewielkie drobinki usuwają martwe komórki naskórka, odkrywając warstwę młodej, zdrowej skóry. Po zmyciu peelingu skóra wymaga porządnego nawilżenia i natychmiast wygląda promiennie i znacznie młodziej niż przed zabiegiem.