Makijaż dla opadającej powieki – co zrobić, aby odmłodzić spojrzenie?

Makijaż dla opadającej powieki
Maxim Potkin z Unsplash

Opadająca powieka nie tylko utrudnia wykonywanie makijażu. Sprawia też, że cała twarz wygląda na dużo starszą i bardziej zmęczoną, niż jest w rzeczywistości. Poznaj triki dla opadającej powieki pozwalające na odmłodzenie spojrzenia i optyczne wydobycie i powiększenie oka!

Budowa oka i oczodołu nie jest identyczna u wszystkich ludzi. Opadająca powieka (ang. hooded eye) to dość często spotykany wariant uformowania okolicy oka tak, że górna powieka praktycznie w całości chowa się w oczodole, pod łukiem brwiowym. Efekt ten niestety wzmaga się wraz z wiekiem, gdy skóra traci jędrność i elastyczność. Warto sprawdzić inspirowane japońskimi trikami makijażowymi sposoby na stworzenie iluzji optycznej wydobywającej oko i powiekę nieco bardziej na wierzch. Jest to idealna propozycja dla osób z opadającymi powiekami, umożliwiająca im wykonanie pięknego i efektownego makijażu. Jak uzyskać ten efekt?

Jaki makijaż przy opadającej powiece?

Do wykonania codziennego makijażu idealnego dla opadającej powieki potrzebne będą matowe cienie do powiek w naturalnych kolorach nude, tusz podkręcający rzęsy oraz gwóźdź programu: baza pod cienie do powiek. W przypadku opadającej powieki cienie i eyelinery bardzo łatwo ulegają rozmazaniu, szybko też ścierają się w ciągu dnia od samego mrugania. Baza pod cienie zapewni trwałość makijażu i zabezpieczy go przed rozmazywaniem, podobnie jak w przypadku bazy pod podkład.

Cienie do powiek, naturalne, utrzymane w barwach brązu i beżu pozwalają na uzyskanie idealnej iluzji optycznej zmiany załamania powieki i „wydobycia” oka przy wizualnym powiększeniu go dzięki umiejętnemu nałożeniu cienia.

Przy makijażu opadającej powieki musimy zwrócić uwagę na światło i cień, niczym w malarstwie, i „odmalować” na nowo oko w taki sposób, by przy użyciu dwóch lub trzech kolorów cieni do powiek stworzyć przejście kolorystyczne definiujące na nowo załamanie powieki. Najciemniejszy, na przykład brązowy cień do powiek należy nałożyć na tę najmocniej wystającą, opadającą część powieki, która ma docelowo optycznie „schować się”, a najjaśniejszym cieniem podkreślamy łuk brwiowy i dolną powiekę. W ten sposób powiększamy optycznie oko, a opadająca część powieki zostaje optycznie ukryta, podobnie jak przy konturowaniu kości policzkowych lub nosa – cień ukrywa elementy twarzy, które chcemy nieco zmniejszyć lub schować, światło: jasny cień lub rozświetlacz wydobywają inne punkty na twarzy na wierzch, koncentrując właśnie na nich uwagę i spojrzenia. Nałożenie jasnego cienia lub rozświetlacza powyżej optycznie ukrytej opadającej powieki pozwala na wizualne powiększenie oka, podobnie jak jasny cień lub biała kredka na dolnej linii wodnej oka powiększają je i wydobywają spod „kaptura” opadającej powieki.

Przy opadających powiekach warto pomyśleć także o sztucznych lub przedłużonych rzęsach, które stworzą kolejną iluzję optyczną wydobywającą mocniej oko, na co dzień schowane pod łukiem brwiowym z opadającą fałdką skóry, którą jest właśnie opadająca powieka. Dobry tusz podkręcający rzęsy z porządną szczoteczką i formułą wodoodporną lub o przedłużonej trwałości również świetnie powiększy optycznie oko.

Przy makijażu wieczorowym dla opadającej powieki stosujemy tę samą zasadę nakładania cieni, możemy jednak użyć wtedy opalizujących, mocniejszych kolorów na powiekach, dodać fantazyjnie wyciągniętą w kącikach oczu kreskę wykonaną wodoodpornym eyelinerem, a oczy podkreślić dodatkowo przy pomocy długich wachlarzy sztucznych rzęs, uzyskując prawdziwy efekt wow.

W ofercie Avon znajdziemy zarówno matowe cienie do powiek, jak i wysokiej jakości, wytrzymałe tusze do rzęs o wodoodpornych właściwościach zapobiegających ścieraniu się wykonanego makijażu.

Opadająca powieka nie wyklucza wykonania pięknego i efektu makijażu!

PODZIEL SIĘ: